باشگاه کوهنوردی پیام ساوجبلاغ

گزارش برنامه صعود به قله کهار 94/11/2

نوع برنامه : یک روزه
منطقه جغرافیایی : استان البرز شهرستان کرج روستای کلوان
افراد شرکت کننده : آقایان : یونس رضاخانی محمد صادق جوکار مهدی فلاح و خانم سارا پالیزدار
گزارش برنامه وعکس : محمدصادق جوکار
در کنار برنامه پیش بینی شده باشگاه پیام و با هماهنگی کارگروه کوهنوردی قرار براین شد که برنامه کهار در کنار برنامه اصلی باشگاه انجام شد.9 صبح جمعه از هشتگرد راه افتادیم و در ساعت 6 همراه چهار نفر از اعضا که تمایل به شرکت در این برنامه را داشتند ساعت 2به روستای کلوان رسیدیم بعداز آماده شدن تیم ساعت 6:02 با سرقدمی آقای رضاخانی و عقبداری آقای مهدی فلاح برنامه را شروع کردیم.
هوایی صاف و بدون باد داشتیم بعداز گذشت چهل دقیقه شاهد طلوع آفتاب زیبا بودیم در مسیر، برف چندانی نبود ولی هرانچه بود در سرمای صبحگاهی یخ زده بود.ساعت 0:02 به پناهگاه کهار رسیدیم تیمی که از شب گذشته در انجا اقامت داشتند ساعت 7 به سمت قله حرکت کرده بودند ما هم
بعداز 20 دقیقه استراحت و خوردن صبحانه به سمت قله راهی شدیم. بعد از پناهگاه، از ابتدای یال، بادی با سرعت 30 کیلومتر برساعت می وزید . هوا همچنان صاف و آفتابی بود . در ساعت 12:39 دقیقه در بادی شدید به قله رسیدم .تقریبا نیم ساعت بعد از آقایرضاخانی که به سمت قله ناز راهی شده بودند و ما به سمت پناهگاه کهار سرازیر شدیم. ساعت 11:32 به پناهگاه رسیدیم وبعداز چند دقیقه استراحت به سمت روستا حرکت کردیم و سرانجام ساعت ساعت 19:02 تقریبا 20دقیقه از روستا راه افتادیم :: نیم ساعت بعد از پایین امدن اقای رضا خانی از قله ناز به روستا رسیدیم و در پایان، ساعت 3 وساعت 16 به کرج رسیدیم .


یکی از نکات قابل توجه در این برنامه دیدن افرادی بود که بدون داشتن لوازم و دانسته های کافی برای برنامه زمستانه کهار و حتی از کهار به ناز اقدام به صعود کرده بودند. به امید روزی که سطح کیفی اموزش مهارت های کوهنوردی توسط هیئت های کوهنوردی استانها یا حتی در سطح شهرستان ها ارتقا یابد تا کوهنوردی ایمنی داشته باشیم.

نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)